Co to znaczy być prawdziwie wolnym? Papież Franciszek przypomniał Polakom słowa Jana Pawła II

"Być wolnym: to znaczy umieć używać swoje wolności w prawdzie". Papież Franciszek przypomniał dzisiaj Polakom, co św. Jan Paweł II mówił o wolności.

By Jeffrey Bruno from New York City, United States - Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32427713

Zwracając się do Polaków podczas audiencji transmitowanej z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim Franciszek powiedział:

"Dziś w Polsce przypada narodowe Święto Niepodległości. Gdy dziękujemy Panu historii za dar wolności narodowej i osobistej, przychodzi na myśl to, czego święty Jan Paweł II uczył młodych: być wolnym, >>to znaczy: umieć używać swej wolności w prawdzie<<".

"Być prawdziwie wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich" - mówił papież przywołując słowa św. Jana Pawła II z "Listu do młodych".

Na zakończenie Franciszek dodał: "Niech Pan udzieli wszystkim Polakom błogosławieństwa pokoju i pomyślności".

Audiencja, podobnie jak poprzednia, odbyła się bez udziału wiernych z powodu zaostrzenia środków ochrony sanitarnej i ryzyka zakażeń koronawirusem.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo