Co się dzieje z pieniędzmi pacjentów?

  

W Polsce działa ok. 450 prywatnych szpitali, które pomimo korzystania z pieniędzy NFZ nie przyjmowały pacjentów z koronawirusem. Ostatnie decyzje ministra zdrowia w niewielkim stopniu mają to zmienić. Myśląc o prywatnych szpitalach, jesteśmy przekonani, że to polski kapitał. I tu się mylimy!

Przedstawię to na przykładzie krakowskiego Szpitala św. Rafała, który należy do Grupy Scanmed prowadzącej działalność w 40 lokalizacjach na terenie Polski. Przyjrzyjmy się Grupie Scanmed. Otóż okazuje się, że należy ona do grupy medycznej Life Healthcare, która jest wiodącym na rynku międzynarodowym dostawcą usług medycznych. Life Healthcare Group, dawniej Afrox Healthcare, jest również drugim co do wielkości prywatnym operatorem szpitali w Republice Południowej Afryki i jest własnością Brimstone Investment Corporation, która z kolei jest największym operatorem szpitali, których właścicielami są czarnoskórzy obywatele RPA. Brimstone jest również spółką inwestycyjną mającą siedzibę w RPA, zatrudniającą ponad 4,5 tys. pracowników w spółkach zależnych i ponad 2,4 tys. w spółkach stowarzyszonych. Summa summarum pieniądze z tzw. polskiego szpitala lądują w kieszeniach biznesmenów w RPA!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts