Nietypowy happening posłanek Lewicy. Internauci śmieją się z... "nowej firmy sprzątającej"

Posłanki Lewicy chciały, by usłyszano je jak najgłośniej i w ramach swojego happeningu roztrzaskały w Sejmie portret kardynała Stanisława Dziwisza, po czym dziarsko przystąpiły do sprzątania. W mediach społecznościowych nikt jednak nie mówi o temacie konferencji, a o... "nowej firmie sprzątającej" - tak nazywa się teraz parlamentarzystki. Pojawił się też wątek sportowy.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/gen_brygady

Podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawicielki Lewicy odnosiły się do reportażu telewizji TVN dotyczącego kardynała Stanisława Dziwisza. Rzeczniczka tego ugrupowania Anna Maria Żukowska oceniła, że "kardynał Dziwisz jest współodpowiedzialny za krycie przestępców w łonie Kościoła katolickiego", po czym rzuciła portret Dziwisza na sejmową posadzkę, roztrzaskując chroniącą go szybkę.

- Lewica posprząta po Kościele katolickim, Lewica rozdzieli państwo od Kościoła

- grzmiała Żukowska.

Posłanki Lewicy chciały postawić na mocny przekaz, ale chyba nie spodziewały się, jakie reakcje wywoła sprzątanie po swoim wyczynie. Zdjęcia parlamentarzystek ze zmiotkami robią furorę w sieci. Nazywa się je... "nową firmą sprzątającą".

Pojawił się też aspekt sportowy, bowiem niektórzy, w tym poseł Krzysztof Sobolewski, dopatrzyli się, że... jest nadzieja dla polskiego curlingu - a więc sportu, w którym szczotki mocno się przydają.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Sejm #konferencja #lewica

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo