Austria: Rewizje w ramach walki z islamizmem

Austriacka policja przeszukała dziś w czterech różnych regionach kraju ponad 60 lokalizacji związanych z islamskimi ruchami: Bractwem Muzułmańskim i Hamasem – podała prokuratura. Operacja nie jest związana z niedawnym atakiem terrorystycznym w Wiedniu.

Atak terrorystyczny w Wiedniu
twitter.com/@MkumarCyber

Śledztwo, które rozpoczęło się mniej więcej rok temu, dotyczy "ponad 70 osób i kilku stowarzyszeń podejrzanych o przynależność lub wspieranie organizacji terrorystycznych Bractwo Muzułmańskie i Hamas" - przekazała prokuratura Styrii, kraju związkowego na południu Austrii.

30 podejrzanych otrzymało nakaz zgłoszenia się na policję w celu przesłuchania – podaje agencja AFP.

Prokuratura wymienia "podejrzenia dotyczące tworzenia organizacji terrorystycznej, finansowania terroryzmu i prania pieniędzy".

"Działania te nie są skierowane przeciwko muzułmanom ani muzułmańskiej wspólnocie religijnej (...), przeciwnie, działania te mają na celu ochronę muzułmanów, których religia jest wykorzystywana jako pretekst do rozpowszechniania wywrotowych ideologii"

- zakomunikowała prokuratura.

Przeszukania, które miały miejsce w Styrii, Karyntii, Dolnej Austrii i Wiedniu, miały na celu "uderzenie w korzenie islamu politycznego" - powiedział minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer. "Działamy z całych sił przeciwko tym zbrodniczym, ekstremistycznym i nieludzkim organizacjom" – zaznaczył.

2 listopada islamista strzelał do ludzi w centrum Wiednia. Cztery osoby zginęły, a ponad 20 zostało poważnie rannych, zanim sam sprawca został zastrzelony przez policję. Po ataku w Wiedniu kanclerz Sebastian Kurz powtórzył, że jest zdeterminowany w walce z islamem politycznym.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Austria #islamizm

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo