Wojewoda poinformował o powstających izolatoriach w Sanatorium Słoneczny Park - na 40 miejsc oraz w Sanatorium Energetyk - na 100 miejsc z możliwością zwiększenia do 300 miejsc. Obecnie izolatorium funkcjonuje w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA "Orion" w Ciechocinku, gdzie jest 300 miejsc, z których zajęte są 124.

"W sanatoriach jest podstawowa kadra medyczna, niezbędne wyposażenie, a nawet wsparcie tlenowe. Do izolatoriów osoby mogą być kierowane przez lekarzy rodzinnych, jak również mogą trafić ze szpitali, gdy czują się dobrze, żeby zwalniać miejsca dla tych, którzy bardziej tej pomocy potrzebują. W izolatorium w Ciechocinku jest specjalna karetka, która może pojechać po pacjenta lub przewieźć go do domu czy szpitala"

- powiedział wojewoda.

Bogdanowicz podał, że w szpitalach województwa zajęte są 84 ze 113 respiratorów.

Liczba nowych zakażeń to drugi z najgorszych wyników od początku pandemii. Więcej zakażeń było w zeszły piątek - 1955.

Nowe ogniska koronawirusa wystąpiły w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Rypinie - zakażonych 10 podopiecznych - a także w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi - zakażonych czterech policjantów.

Najwięcej nowych przypadków zakażeń stwierdzono w Bydgoszczy - 329 i Toruniu - 246 oraz w powiatach bydgoskim - 118, toruńskim - 113 i nakielskim - 100.

W regionie zmarły cztery kolejne osoby: 82-letni mężczyzna - w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy i 73-letnia kobieta - w Szpitalu Powiatowym w Lipnie, a także mający choroby współistniejące 88-letnia kobieta - w Wojewódzki Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy i 63-letni mężczyzna w Szpitalu Powiatowym w Brodnicy.

Wyzdrowiały 424 osoby.

Od początku pandemii w województwie łącznie zakażone zostały 30422 osoby. Zmarło 212 osób, a wyzdrowiało - 5528.