Hiszpania będzie karać lekarzy negujących istnienie pandemii koronawirusa

"Rząd Hiszpanii uruchomi procedury służące karaniu lekarzy negujących publicznie istnienie pandemii Covid-19" - zapowiedział w piątek minister zdrowia Salvador Illa.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W  rozmowie ze stacją Telemadrid Illa przekazał, że władze mają już mechanizm działania przeciwko lekarzom, którzy rozsiewają dezinformacje w sprawie Covid-19 i którzy negują zagrożenie ze strony tej choroby.

Nie wykluczamy żadnych form działania, aby zakończyć ten proceder (…). Będziemy karać takich lekarzy z całą surowością

- zapowiedział minister.

Wskazał, że celem tych działań będzie działająca również w Hiszpanii międzynarodowa organizacja Lekarze dla Prawdy, która m.in. podważa istnienie pandemii oraz odradza pacjentom szczepienie się przeciwko koronawirusowi, gdy szczepionki będą już dostępne. Z szacunków telewizji TVE wynika, że w Hiszpanii członkami tej organizacji jest ponad 200 lekarzy.

Illa przestrzegł medyków przed uczestnictwem w manifestacjach organizowanych przez Lekarzy dla Prawdy oraz przed publicznym powielaniem kłamstw na temat pandemii Covid-19.

To nie są rozmowy prowadzone w barze o tym, czy ktoś poleci na Księżyc, czy nie poleci. Tu chodzi o nieodpowiedzialność polegającą na podważaniu przez lekarzy sensu szczepień ratujących życie wielu ludzi

 - powiedział Salvador Illa.

W piątek rząd Pedra Sancheza opublikował w dzienniku ustaw nowe prawo dotyczące walki z dezinformacją w mediach w okresie pandemii. Główne hiszpańskie stowarzyszenia dziennikarskie skrytykowały nowe przepisy, wskazując, że może to służyć cenzurowaniu przez rząd pracowników mass mediów.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronasceptycy #antycovidowcy #koronawirus #Hiszpania #ustawa #lekarze

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo