Kurz opadł, a o #StrajkKobiet zrobiło się cicho. Drastyczny spadek zainteresowania w sieci

Uczestniczki Strajku Kobiet zapewniały, że z nimi nie da się wygrać. Okazuje się jednak, że po dwóch tygodniach na ulicach, Polaków temat strajków już nie interesuje. Twitterowe konto "Polityka w sieci" zwraca uwagę na drastyczny spadek zainteresowania tą kwestią w internecie.

Aleksander Mimier/Niezalezna.pl/twitter.com/@Polityka_wSieci

Miała być wojna i rewolucja, a okazuje się, że Polacy tematem aborcji zmęczyli się już po dwóch tygodniach. Tak wynika ze statystyk opublikowanych przez profil "Polityka w sieci".

Zasięg i zainteresowanie tematem #StrajkKobiet w polskich social media spadły do poziomu sprzed wydania wyroku

- czytamy.

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją, w całym kraju odbywały się wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Do tej pory wyrok TK nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Prezydent Andrzej Duda skierował w miniony piątek do Sejmu projekt nowelizacji przewidujący wprowadzenie nowej przesłanki umożliwiającej przerwanie ciąży; aborcja byłaby możliwa w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, nie umożliwiałoby jej wystąpienie innych wad rozwojowych. 

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl,

#strajk #aborcja #protesty #wyrok TK

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo