Mamy coraz więcej dostępnych respiratorów

Cały czas zwiększamy bazę dostępnych respiratorów. W Agencji Rezerw Materiałowych mamy do wydania około 3 tys. tego sprzętu i jeżeli tylko szpitale wskazują na potrzebę, to jest on wydawany - powiedział dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/resprouk/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Dziś rano resort zdrowia poinformował o 27 tys. 86 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Zmarło 445 osób - to największa dzienna liczba zgonów od początku epidemii. Ministerstwo przekazał też, że ostatniej doby wykonano ponad 82,95 tys. testów na obecność koronawirusa.

Komentując najnowsze dane, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zwrócił uwagę, że "mamy dziś rekordową liczbę badań".

"Przy tej liczbie na pewno bardzo delikatnym pozytywem jest brak wzrostu liczby zakażonych. Naszym celem w tej chwili jest spowolnienie liczby wzrostów"

- powiedział.

Dodał, że cały czas budowana jest baza dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19.

"Dziś ten bufor to już w granicach 10 tys. łóżek. Cały czas zwiększamy też bazę dostępnych respiratorów. W Agencji Rezerw Materiałowych mamy do wydania ok. 3 tys. tego sprzętu i jeżeli tylko szpitale wskazują na potrzebę takiego sprzętu to jest on wydawany" - podkreślił Andrusiewicz.

Jak informowało dziś Ministerstwo Zdrowia, z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 19 tys. 479 osób, u których potwierdzono zakażenie; 1708 jest podłączonych do respiratorów. W kraju jest 9 928 wolnych łóżek dla pacjentów z Covid-19 oraz 530 respiratorów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wojciech Andrusiewicz #respiratory #koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo