Logika według Trzaskowskiego. Marsz Niepodległości - niebezpieczny. Co innego strajk aborcjonistek

W związku z negatywną opinią sanepidu nie wyrażam zgody na organizację zgłoszonego na 11 listopada Marszu Niepodległości - przekazał dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy tym razem postąpił zgodnie ze słusznym zaleceniem premiera, który mówił, by powstrzymać się od organizacji Marszu w tym roku. Taki zakaz ze strony Trzaskowskiego jest jednak zaskoczeniem po tym, jak jeszcze kilka dni temu aktywnie wspierał wielotysięczne strajki aborcjonistek i sam aktywnie w nich uczestniczył.

ndrew J.Kurbiko, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

"W związku z negatywną opinią Sanepidu, nie wyrażam zgody na organizację #11listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną #koronawirus, szczególnie w @warszawa i całym Mazowszu"

- czytamy we wpisie Trzaskowskiego na Twitterze.

Marsz Niepodległości jest zarejestrowany jako zgromadzenie cykliczne, jednak obecne przepisy zakazują organizacji zgromadzeń liczących więcej niż 5 osób. O powstrzymanie się od organizacji marszu apelował m.in. premier Mateusz Morawiecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Trzaskowski #epidemia #koronawirus #Warszawa #Marsz Niepodległości

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo