Dlaczego Hołownia umieścił swoje nazwisko w nazwie partii?

Partia "Polska 2050 Szymona Hołowni" ma moje nazwisko dla zwiększenia rozpoznawalności; ono zniknie z nazwy, gdy ten etap budowania zakończy się - podkreślił w piątek lider partii i ruchu, b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Musieliśmy (w nazwie ugrupowania) użyć mojego nazwiska, żeby Polska 2050 jak najszybciej poszła wyżej w rozpoznawalności. Kiedy zrobimy badania, które pokażą nam, że ten proces się dokonał, to odłączymy moje nazwisko

- powiedział Hołownia w Radiu Zet.

Jak dodał, nie chodzi o jego osobiste ambicje, tylko o rozpoznawalność ugrupowania. Nazwisko w nazwie nie jest mi do niczego potrzebne - zapewnił.

- Chodzi tylko o to, że zrobiliśmy badania, z których wynikało nam, że o ile 98 proc. osób w Polsce kojarzy mnie z projektu kandydowania na prezydenta, o tyle tylko 50 proc. kojarzy Polskę 2050 ze mną

- zaznaczył Hołownia. Organizacją całej struktury zajmuje się Michał Kobosko; on, jako lider całego ruchu będzie występował w roli członka-założyciela - podkreślił.

- Jestem liderem całego ruchu, w którym są i strategie, i stowarzyszenie, i partia polityczna. Pospinanie tego wszystkiego nie jest prostą rzeczą

 - ocenił.

Według Hołowni założenie nowej partii może potrwać parę miesięcy - nawet do roku ze względu na pandemię Covid.

We władzach ugrupowania znalazł się też b. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, który wcześniej był działaczem PO. Hołownia podkreślił, że każdy działający w polityce ma jakaś przeszłość, a atutami Kozłowskiego są jego zdolności organizacyjne, zdobyte w poprzednich instytucjach, którymi kierował, m.in. jako wojewoda, czy w samorządzie wojewódzkim, czy jako lider Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Według Hołowni ruch musi przygotowywać się do ewentualnych wcześniejszych wyborów parlamentarnych, ponieważ sytuacja w kraju może się tak właśnie ułożyć. "My musimy być przygotowani na wszystkie możliwości, bo tego oczekują obywatele od swojej reprezentacji politycznej" - podkreślił. Musimy mieć gotowe narzędzia do tych procesów - dodał.

Hołownia uważa, że prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów jest obecnie wyższe niż jeszcze kilka, czy kilkanaście tygodni temu.

- Od przełomu sierpnia-września trwa kryzys w PiS - w Zjednoczonej Prawicy

- zauważył polityk. Według niego z powodu możliwego braku większości podczas głosowań został przesunięte posiedzenie Sejmu.

- Może też np. dojść do sytuacji, gdy zaczną tam powstawać jakieś struktury poziome, np. osobne koło posłów Porozumienia Jarosława Gowina, a posłowie z tamtej strony będą szukali innego miejsca -

zaznaczył.

Według Hołowni pandemia może się też przyczynić do zmian w Polsce i na scenie politycznej szczególnie w Zjednoczonej Prawicy, ponieważ rządzący sobie z nią nie radzą.

- Robią to na ślinę i sznurek, biegają jak kurczak bez głowy dwa tygodnie za wirusem, próbując łatać wszystko, co się da

- ocenił polityk.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Szymon Hołownia #Polska 2050 #Polska 2050 Szymona Hołowni #ruch #partia

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo