32 miliony złotych na pomoc dla posiadaczy chryzantem

Związana z pomocą dla posiadaczy chryzantem potencjalna kwota do wykorzystania to 32 mln zł - powiedział minister rolnictwa Grzegorz Puda, powołując się na dane z czwartku z godziny 16. Przypomniał, że wnioski można składać do piątku, a rząd na ten cel przeznaczył 180 mln zł.

Aw58, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Jak podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi w piątek na antenie Programu I Polskiego Radia, cena 20 zł za doniczkę i 3 zł za kwiaty cięte "to jest dobra cena".

Szef MRiRW zaznaczył, że szczegóły akcji będą znane w piątek wieczorem. "Do dzisiaj będzie można składać wnioski więc będziemy wiedzieli tak naprawdę ile osób i ilu kontrahentów (je złożyło - PAP)".

Według przytoczonych przez Pudę "najświeższych danych z czwartku z godziny 16.00 potencjalna kwota sumując do wykorzystania to 32 mln zł".

- A przypomnę, że rząd na ten cel przeznaczył minimum 180 mln zł. Mamy jeszcze dużą rezerwę

- podkreślił.

Pomoc dla posiadaczy chryzantem jest udzielana na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z powodu zamknięcia cmentarzy w całym kraju w dniach 31 październik - 2 listopada w związku z nasileniem się pandemii koronawirusa. Pomoc przysługuje posiadaczowi co najmniej 50 chryzantem doniczkowych lub 200 sztuk chryzantem ciętych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#chryzantemy #Grzegorz Puda #rolnictwo

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo