Pajac, ale prawdę ci powie

  

Wpierw młody Stuhr uświadomił Polakom, że polscy nacjonaliści w ramach antysemityzmu przywiązywali dzieci do tarcz pod Cedynią. Dziś stary Stuhr wypowiada się na temat niepowstałego jeszcze filmu o Smoleńsku. Oczywiście negatywnie. Skądinąd to specyfika iście w stylu III RP wypowiadać się o dziełach, których nie ma. Warto zwrócić uwagę, że w swojej tradycji pięknie nawiązująca do cenzury prewencyjnej czasów PRL. Oczywiście ciężko oczekiwać od części aktorów jakiejkolwiek wiedzy, wstydu czy kilku innych przymiotów. Nie od tego są. Za to jako papierek lakmusowy rzeczywistości sprawdzają się idealnie. Stuhr tylko wyraża to, czego oczekuje od niego władza. Póki będzie w tym wyczuwał interes, będzie pierwszym, który ruszy na barykady wraz z Wajdą i Olbrychskim. Stuhr stwierdza, że film o Smoleńsku by nas ośmieszył. Jak na razie jednak wystarczająco ośmiesza nas podstarzała gwiazda, której potrzeba wiernopoddańczych hołdów wobec władzy jasno wskazuje, w jak nienormalnej rzeczywistości i dalekiej od standardów zachodnich żyjemy. Więc patrzmy na aktorów, oni prawdę o rzeczywistości nam powiedzą.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts