Jest decyzja ws. szkół. Premier Morawiecki: Rozszerzamy nauczanie zdalne na klasy 1-3

Rozszerzamy nauczanie zdalne na klasy 1-3 i przedłużamy nauczania zdalne dla klas wyższych do 29 listopada - oznajmił podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

/ fot. Krystian Maj/KPRM


- Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala uderzyła w Europę, Polskę z niebywałą siłą - rozpoczął premier.

- Wysokie przyrosty zakażeń notujemy w Polsce, ale tez innych krajów Europy. Druga fala może być groźniejsza i dłuższa, niż się wcześniej spodziewaliśmy. Perspektywy dla wirusa są nieznane - mówił dalej.

- Zdaje się, że listopad będzie najtrudniejszym czasem pandemii. Potrzebujemy stanowczych kroków. Chronimy służbę zdrowia i obywateli. Dziś blisko 25 tys, przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, by mówić o jakiejkolwiek stabilizacji. Chcę zaapelować, by pozostać w domach

- wskazał premier.

- Rozszerzamy nasze zasady bezpieczeństwa - zapowiedział.

- Pierwsza z nich to rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy 1-3 i przedłużenie nauczania zdalnego dla klas wyższych do 29 listopada - oznajmił szef rządu.

- Na wsparcie pracy zdalnej przeznaczamy również dodatkowy bon dla nauczycieli w wysokości 500 złotych, na zakup sprzętu potrzebnego do nauczania zdalnego - mówił Morawiecki.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Mateusz Morawiecki

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo