Dorota Kania UJAWNIA: Wszystkie biznesy Marty Lempart. W tle… kłopoty z prawem

„Marta Lempart, która stoi na czele wulgarnych protestów, jest nie tylko liderką ruchu proaborcyjnego. Od lat działa także w biznesie, co stało się przyczyną jej konfliktów z prawem. Ustaliliśmy, że aktualnie Marta Lempart jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie. W przeszłości były też prowadzone inne postępowania, które kończyły się umorzeniem” – ujawnia redaktor Dorota Kania.

Marta Lempart - Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
youtube.com/screenshot

Aktualnie jej nazwisko pojawia się w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez osoby sprawujące funkcje kierownicze w Operze Wrocławskiej, której sponsorem jest Diamond Properties – firma rodziny Lempartów. 

Katalog spraw, w których przewija się nazwisko Marty Lempart i które wyłącznie dotyczą jej działalności biznesowej pokazuje sposób jej działania w biznesie. Jedna ze spraw dotyczy Państwowej inspekcji pracy.

„Ustaliliśmy, że jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie. Aktualnie jej nazwisko pojawia się w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez osoby sprawujące funkcje kierownicze w Operze Wrocławskiej”
– ujawnia Dorota Kania.

Dorota Kania zwróciła się do Państwowej Inspekcji Pracy z pytaniem, czego czego dotyczyło to postępowanie. Poniżej publikujemy odpowiedź, którą dziennikarka otrzymała 2 listopada. Dokument został ujawniony na antenie TV Republika w programie "Koniec systemu":

Więcej na ten temat w programie „Koniec systemu” oraz na łamach najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska”.


 

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Gazeta Polska

#Dorota Kania #Koniec Systemu #Gazeta Polska #Marta Lempart

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo