Koronawirus. Burmistrz Berlina na kwarantannie

Burmistrz Berlina Michael Mueller został we wtorek po południu objęty kwarantanną. Mueller brał w sobotę udział w otwarciu portu lotniczego Berlin-Brandenburg (BER) z premierem Brandenburgii Dietmarem Woidke, który jest zakażony koronawirusem. "Mueller będzie początkowo prowadził oficjalne sprawy z domu" - zapowiedział wicepremier i senator ds. kultury Berlina Klaus Lederer, cytowany przez portal rbb24.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Mueller zrobił test na koronawirusa, którego wynik powinien być znany w środę. Ponadto we współpracy z departamentem zdrowia będzie wyjaśniane, czy burmistrz powinien zostać sklasyfikowany jako osoba kontaktowa pierwszego stopnia. Wtedy, nawet w przypadku negatywnego wyniku testu, dla pewności musiałby przebywać w domu na kwarantannie przez 14 dni - powiedział Lederer.

Osoba kontaktowa pierwszego stopnia to na przykład osoba, która przez długi czas przebywała bardzo blisko osoby zakażonej w jednym pomieszczeniu. Po otrzymaniu wiadomości o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Woidkego Mueller natychmiast opuścił posiedzenie senatu Berlina, które według Lederera trwało w tym czasie od około 20 minut.

Premier Brandenburgii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Poinformowano o tym we wtorek rano. Jak zapowiedział rzecznik rządu Brandenburgii Florian Engels, teraz będą identyfikowane osoby, które miały kontakt z Woidkem od zeszłego piątku.

- W niedzielę po pierwszych objawach przeziębienia polityk nie pojawił się na żadnych spotkaniach w pracy

- powiedział Engels.

Jednak Woidke wziął udział w sobotnim otwarciu BER, nowego berlińskiego lotniska. Dlatego też inni goście uroczystości przeszli we wtorek na kwarantannę, jest wśród nich minister transportu Niemiec Andreas Scheuer i dyrektor BER Luetke Dalrup. W otwarciu BER jako goście honorowi uczestniczyli też: członek zarządu Lufthansy, Carsten Spohr i szef linii lotniczych Easyjet, Johan Lundgren.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Berlin #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo