Od profanowania Twych obrazów – wybaw nas!

  

Częstochowski sąd postanowił dziś objąć miesięczną obserwacją sądowo-psychiatryczną Jerzego D., który 9 grudnia próbował uszkodzić obraz Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tymczasem wierni w Polsce i na całym świecie są głęboko poruszeni próbą zniszczenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Na Jasną Górę przybywa coraz więcej pielgrzymek w intencjach przebłagalno-wynagradzających, a w kościołach odprawiane są nabożeństwa ekspiacyjne.

Zgodnie z zarządzeniem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo we wszystkich kościołach archidiecezji w minioną niedzielę odprawiono nabożeństwa przebłagalne w związku z próbą zniszczenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Do modlitwy ekspiacyjnej włączyli się także biskupi, kapłani i wierni w całym kraju i za granicą.

Podczas nabożeństw ekspiacyjnych odmówiono Akt wynagrodzenia i zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz zostały odśpiewane suplikacje.

„O Serce Niepokalane! Pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości! Od niewypełniania Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego – wybaw nas! Od profanowania Twych świętych obrazów – wybaw nas!” – modlił się abp Wacław Depo.

W dniach 17–21 grudnia ze względu na prace techniczno-konserwatorskie związane ze wzmocnieniem zabezpieczeń wizerunku Czarnej Madonny, Kaplica Cudownego Obrazu jest zamknięta. Zgodnie z decyzją kustosza jasnogórskiego sanktuarium, wszystkie msze św. i nabożeństwa odprawiane są w tych dniach w bazylice jasnogórskiej. Ponadto w zakrystii jasnogórskiej wyłożona jest księga pielgrzymek parafialnych przyjeżdżających na Jasną Górę w intencjach ekspiacyjno-wynagradzających za profanację Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Oświadczenie w związku z próbą profanacji jasnogórskiego obrazu wydało Prezydium Konferencji Episkopatu Polski:

„Niepokój budzi brak szacunku dla tego świętego i czczonego nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie wizerunku. Takie postawy ukazują głębokie rozdarcie współczesnego człowieka i uprzedzenia wobec wartości chrześcijańskich. W jakiejś mierze nastawienia te są skutkiem niechęci wobec Kościoła katolickiego, duchowieństwa i w ogóle chrześcijaństwa. (...) Mamy nadzieję, że przeżywane dziś przez nas tak boleśnie sytuacje wpłyną na zmianę postaw tych, którzy zatracili poczucie szacunku wobec tego, co dla wielu jest święte” – napisali przedstawiciele episkopatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl