Polska 2050 Szymona Hołowni - jest wniosek o rejestrację partii

Złożyliśmy wniosek w Sądzie Okręgowym w Warszawie o rejestrację partii Polska 2050 Szymona Hołowni - poinformował dziś wiceprezes ruchu Polska 2050 Michał Kobosko. Jak dodał, wspólnie zdecydowano, że nazwisko Szymona Hołowni zostanie zawarte w nazwie partii.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/michalkobosko screen

Kobosko potwierdził również, że to on, jak ogłoszono wcześniej, będzie szefem partii, a Hołownia znajdzie się w gronie jej założycieli. Partia będzie się nazywać: Polska 2050 Szymona Hołowni.

Lider ruchu Polska 2050, b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia poinformował pod koniec września, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej. Ogłosił, że szefem partii zostanie jego b. pełnomocnik wyborczy Michał Kobosko.

Kobosko powiedział wówczas, że Ruch Polska 2050 potrzebuje formy, jaką jest partia polityczna, aby wziąć udział w wyborach. Zaznaczył, że chodzi przede wszystkim o wybory parlamentarne.

Wcześniej Hołownia ogłosił, że do jego ruchu dołącza ówczesna posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek; wyraził nadzieję, że w Sejmie powstanie koło lub klub Polski 2050; przyznał też, że z różnymi parlamentarzystami toczą się rozmowy na temat kolejnych transferów.

Partia polityczna może korzystać z praw wynikających z ustaw po uzyskaniu wpisu do ewidencji partii politycznych, która jest prowadzona przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Zgłoszenie partii powinno zawierać nazwę oraz jej skrót, określenie adresu siedziby partii politycznej oraz imiona, nazwiska i adresy osób wchodzących w skład organów uprawnionych w statucie do reprezentowania partii na zewnątrz oraz do zaciągania zobowiązań majątkowych.

Do zgłoszenia należy załączyć także statut partii politycznej oraz wykaz co najmniej 1000 obywateli polskich popierających zgłoszenie. Można załączyć także wzorzec symbolu graficznego partii politycznej.

Sąd niezwłocznie dokonuje wpisu partii do ewidencji, jeżeli zgłoszenie jest zgodne z prawem. Robi to w formie postanowienia.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#szymon Hołownia #partia #wniosek

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo