Polskie służby monitorują sytuację w związku z atakiem w Wiedniu. Antyterroryści pracowali całą noc

"Sytuacja po zamachu w Wiedniu jest na bieżąco monitorowana" - zapewnił dziś wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker (PiS).

Paweł Szefernaker
Marcin Pegaz / Gazeta Polska

Szefernaker pytany w porannym wywiadzie dla Polsat News, czy w związku z atakiem terrorystycznym w Wiedniu polskie służby zostały postawione na baczność powiedział, że nasze służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju obserwują sytuację w Austrii i w Europie.

Przez całą noc pracował zespół antyterrorystyczny, który przedstawi wnioski wynikające ze swojej pracy premierowi i szefom służb

- zaznaczył.

Sytuacja związana z bezpieczeństwem Polaków, z bezpieczeństwem w naszej części Europy po tym zamachu jest na bieżąco monitorowana

 - powiedział wiceminister w wywiadzie dla Polsat News.

W poniedziałkowych atakach w Wiedniu zginęły trzy osoby - dwóch mężczyzn (w tym jeden z zamachowców) i kobieta. Do szpitali przewieziono łącznie 15 rannych, sześć z nich bardzo ciężko.

Szef MSW nazwał sprawcę zamachu "islamskim terrorystą". To jedyny znany na razie napastnik; został on zastrzelony przez policję. Strzelano w sześciu miejscach, co wskazuje, że napastników było co najmniej kilku, pościg za innymi sprawcami jeszcze się nie zakończył.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#zamachy w Austrii #Paweł Szefernaker #MSWiA #islamizm #terroryzm

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo