To nie koniec operacji antyterrorystycznej? Ważny apel policji: Zostańcie w domach!

Wiedeńskie służby wystosowały na Twitterze komunikaty w różnych językach (m.in. po polsku), wzywające do unikania miejsc publicznych, a w szczególności środków transportu publicznego. Z najnowszych informacji wynika, że prowadzona przez służby operacja antyterrorystyczna w centrum Wiednia jeszcze się nie zakończyła. Media donoszą, że na wolności pozostaje nadal kilku ciężko uzbrojonych terrorystów.

twitter.com/AliSemicolon

Z oficjalnego komunikatu wiedeńskiej Policji wynika, że ok. godziny 20:00: oddano kilka strzałów w okolicach Seitenstettengasse. Potwierdzono, że ataku dokonało kilku terrorystów uzbrojonych w karabiny. Potwierdzono oficjalnie informacje o jednej ofierze śmiertelnej i kilku osobach rannych (w tym jeden ranny funkcjonariusz). Policja potwierdziła oficjalnie zastrzelenie jednego z atakujących przez funkcjonariuszy. Na najnowszym nagraniu widać, że część terrorystów poddała się i została już zatrzymana przez policję. Nie ma jednak pewności, czy udało się zatrzymać wszystkich napastników.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Komunikat o podobnej treści pojawił się także w języku polskim:

Jednocześnie policja apeluje o to, aby nie udostępniać w mediach społecznościowych kolejnych zdjęć i filmów dokumentujących przebieg ataku, aby uniknąć eskalacji paniki i ułatwić pracę służbom. Wszystkie osoby posiadające nagrania z chwili ataku terrorystycznego proszone są o ich przesyłanie bezpośrednio policji:

Pojawiają się doniesienia, z których wynika, że część terrorystów nadal jest na wolności. Są uzbrojeni i bardzo niebezpieczni.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Wiedeń #Austria #zamach #atak #terroryści

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo