Podejrzany o kierowanie gangiem zatrzymany

"Łowcy Cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi. Jakub Z. jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie fałszowali dowody osobiste, prawa jazdy i karty pobytu dla cudzoziemców. 38-latek został aresztowany.

CBŚP
cbsp.policja.pl

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała, że funkcjonariusze z grupy tzw. Łowców Cieni ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listami gończymi Jakuba Z. Mężczyzna został namierzony w wynajmowanym mieszkaniu w Gdańsku.

"Podczas zatrzymania podejrzany nie stawiał oporu. Widać było, że jest bardzo zaskoczony sytuacją. Nie spodziewał się zatrzymania, przebywając tak daleko od swojego miejsca zameldowania"

– podała Jurkiewicz.

Jakub Z. poszukiwany był czterema listami gończymi. Dwa wydały za nim sądy w Warszawie oraz Busko-Zdroju, a kolejne dwa prokuratury w Białymstoku oraz Radomiu.

Jak podała Jurkiewicz, CBŚP z Radomia i prokuratura w Białymstoku poszukiwały go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie na ogromną skalę fałszowali dowody osobiste i prawa jazdy różnych krajów, karty pobytu cudzoziemców, świadectwa kwalifikacji, zezwolenia, zaświadczenia o nabyciu konkretnych uprawnień oraz innych dokumentów.

Przestępcy działali "na zamówienie" nie tylko w Europie, ale też w Ameryce Północnej. Swoje usługi oferowali na znanych stronach internetowych, oferując wspomniane dokumenty jako tzw. "dokumenty kolekcjonerskie".

38-latek został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie przedstawiono mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz podrabiania dokumentów. Jakub Z. usłyszał także zarzut wyprania blisko 1,7 mln zł, uzyskanych z przestępczej działalności. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku został tymczasowo aresztowany.

Nadkom. Jurkiewicz poinformowała, że zatrzymanie Jakuba Z. jest kolejnym dokonanym w tej sprawie. Poprzednia realizacja miała miejsce w czerwcu br. i wzięło w niej udział blisko 80 policjantów. Zatrzymano wówczas 5 osób, z czego 2 zostały aresztowane.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#CBŚP #łowcy cieni

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo