Ofiary ataku nożownika w Quebec

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku ataku nożownika, do jakiego doszło na Wzgórzu Parlamentarnym w historycznym centrum miasta Quebec w nocy z soboty na niedzielę. Pięć osób odniosło rany. Sprawca został zatrzymany przez policję o godz. 1 w nocy (godz. 5 w Polsce).

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/7ru7h_1 screen

Sprawca przebrany "w średniowieczny kostium kilkakrotnie atakował liczne osoby ostrą szpadą"

- podało Radio Canada. Co najmniej pięć osób odniosło rany, a dwie poniosły śmierć - zaznaczono w depeszy. Policja nie potwierdziła jeszcze tych danych - podkreślają kanadyjskie media. W ciągu najbliższych godzin spodziewany jest oficjalny komunikat policji w tej sprawie - pisze BBC.

Mieszkańcy historycznego centrum miasta Quebec, będącego stolica francuskojęzycznej prowincji o tej samej nazwie, zostali poproszeni przez służby o nieopuszczanie swych domów i omijanie Wzgórza Parlamentarnego, gdzie znajduje się historyczna siedziba parlamentu prowincji i gdzie doszło do ataków.

Fotografie publikowane w sieciach społecznościowych wskazują, że policja szczelnie otoczyła miejsce, gdzie doszło do ataków. Ich motyw pozostaje na razie nieznany.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Kanada #atak #nożownik

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo