Słaby punkt Roberta Lewandowskiego? Uli Hoeness porównał Polaka do Gerda Muellera

Honorowy prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness uważa, że Robert Lewandowski jest znakomitym napastnikiem, ale nie ma takiego strzeleckiego instynktu, jak legendarny Gerd Mueller. Polak próbuje poprawić rekord niemieckiego piłkarza w liczbie goli w sezonie.

Uli Hoeness porównał Roberta Lewandowskiego do Gerda Muellera
facebook.com/rl9official

W minionych rozgrywkach kapitan reprezentacji Polski został pierwszym piłkarzem od ponad 40 lat, który uzyskał 34 bramki w sezonie. Ostatnio udało się to Dieterowi Muellerowi z FC Koeln w 1976/77. Rekordzistą jest Gerd Mueller, który pięć lat wcześniej zdobył 40 goli. I właśnie ten rekord od kilku lat próbuje poprawić Lewandowski.

Trofea zdobyte przez Lewandowskiego w 2020 roku robią wrażenie, ale Uli Hoeness uważa, że Gerd Mueller miał lepszy instynkt pod bramką rywali

Lewandowski to z pewnością znakomity napastnik, może nawet się zdarzyć, że strzeli więcej goli w jednym sezonie niż Mueller, ale on nie zdobywa goli klatką piersiową, kolanem, barkiem. Nie ma takiego instynktu, którym dysponował Gerd

- powiedział Hoeness w stacji radiowej "Muenchner Merkur".

Legenda niemieckiej piłki Gerd Mueller we wtorek będzie obchodzić 75. urodziny.

Pamiętam, że jemu było wszystko jedno, w jaki sposób piłka znajdzie się w siatce. Robert trafia najczęściej nogą, gdy dobrze przymierzy. A Gerd czasami tak strzelał, że piłka zatrzymywała się tuż za linią.

Od początku kariery na niemieckich boiskach Lewandowski zdobył 246 bramek. Jest trzeci w klasyfikacji wszech czasów i goni Klausa Fischera - 268. Lider Mueller jest na razie poza zasięgiem - 365 goli.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #Bayern Monachium #Gerd Mueller #Bundesliga

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo