W minionych rozgrywkach kapitan reprezentacji Polski został pierwszym piłkarzem od ponad 40 lat, który uzyskał 34 bramki w sezonie. Ostatnio udało się to Dieterowi Muellerowi z FC Koeln w 1976/77. Rekordzistą jest Gerd Mueller, który pięć lat wcześniej zdobył 40 goli. I właśnie ten rekord od kilku lat próbuje poprawić Lewandowski.

Trofea zdobyte przez Lewandowskiego w 2020 roku robią wrażenie, ale Uli Hoeness uważa, że Gerd Mueller miał lepszy instynkt pod bramką rywali

Lewandowski to z pewnością znakomity napastnik, może nawet się zdarzyć, że strzeli więcej goli w jednym sezonie niż Mueller, ale on nie zdobywa goli klatką piersiową, kolanem, barkiem. Nie ma takiego instynktu, którym dysponował Gerd

- powiedział Hoeness w stacji radiowej "Muenchner Merkur".

Legenda niemieckiej piłki Gerd Mueller we wtorek będzie obchodzić 75. urodziny.

Pamiętam, że jemu było wszystko jedno, w jaki sposób piłka znajdzie się w siatce. Robert trafia najczęściej nogą, gdy dobrze przymierzy. A Gerd czasami tak strzelał, że piłka zatrzymywała się tuż za linią.

Od początku kariery na niemieckich boiskach Lewandowski zdobył 246 bramek. Jest trzeci w klasyfikacji wszech czasów i goni Klausa Fischera - 268. Lider Mueller jest na razie poza zasięgiem - 365 goli.