"Spotkanie Zespołu pod przewodnictwem premiera Morawieckiego rozpocznie się ok. 17.30. Wśród tematów znajdzie się stan realizacji budowy szpitali tymczasowych, kwestia dalszych zakupów sprzętu medycznego. Ponadto jednym z tematów będzie też wsparcie dla handlowców w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy" - poinformował Müller.

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej poinformował, że w związku z pandemią koronawirusa w sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze. - Czekaliśmy z podjęciem tej decyzji, sądząc, że liczba zachorowań może spadać - mówił.

Wcześniej w sobotę, o godz. 16.30 - o czym informował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker - odbędzie się wideokonferencja premiera Morawieckiego z członkami samorządowej części Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu ws. ustalenia optymalnego trybu pracy urzędów samorządowych w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Premier Morawiecki zapowiedział w piątek, że wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie.