Świat na opak

  

Jedną z cech władzy PO jest jej umiejętność sprowadzania w imię postępu i europejskości do przestrzeni publicznej demonów, które jak się wydawało należały już do przeszłości.

Ponure uczucie powrotu do czasów pełnej dominacji postkomunistów doskwiera szczególnie podczas obchodzenia rocznicy stanu wojennego. Najpierw Palikot wskakujący do łóżka Jaruzelskiemu, potem ciągłe brylowanie w TVN-ie osobników takich jak Czarzasty, PRL-owskich aparatczyków, którzy rozliczają prawicowych polityków z działalności opozycyjnej. Szczególnie Jarosława Kaczyńskiego. Niestety do tej nagonki dołączają też byli bohaterowie opozycji antykomunistycznej. Jak się okazuje, nie przeszkadza im stanie w jednym szeregu z ludźmi, którzy popierali stan wojenny. Byle zaatakować tego, który jest zagrożeniem dla władzy ich towarzystwa. Przypomina to sytuację, kiedy tłusty wilk w objęciach z byłym psem myśliwskim kpi z reszty psiej sfory oraz tłumaczy owcom, żeby szanowały jego nowego kompana. No i coraz trudniej odróżnić starego brytana od wilka. Jak u Orwella w „Folwarku zwierzęcym” – „patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts