Najnowszy SONDAŻ! PiS wciąż zdecydowanym liderem. Duża przewaga nad KO i Hołownią

31 procent badanych oddałoby głos na PiS wraz z koalicjantami, 18 procent na KO, a 10 procent na ruch Polska 2050 - wynika z październikowego sondażu CBOS. Dalej znalazły się: Konfederacja - z poparciem 8 proc., Lewica - 7 proc., a także PSL - 4 proc. poparcia, które pozostałoby poza Sejmem.

Zdjęcie ilustracyjne / fot. K. Białoskórski/Kancelaria Sejmu; flickr.com/Sejm RP/CC BY 2.0

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS dot. preferencji partyjnych w ostatniej dekadzie października, gdyby nie było pandemii i wybory parlamentarne odbywały się właśnie teraz, wzięłoby w nich udział 72 proc. dorosłych Polaków, czyli o 6 pkt proc. mniej niż na przełomie września i października. 16 proc. nie wzięłoby udziału w wyborach (o 3 pkt proc. więcej niż w ostatnim badaniu). Niezdecydowanych było 12 proc. (wzrost o 3 pkt proc.).

Nadal najsilniejszym ugrupowaniem pozostaje koalicja rządząca. Na Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami, Porozumieniem i Solidarną Polską, oddałoby głos 31 proc. badanych.

Najczęściej wskazywanym ugrupowaniem opozycyjnym jest Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) z poparciem 18 procent.

Na trzecim miejscu uplasowało się ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 z poparciem 10 procent. 

Na Lewicę (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Lewica Razem) oddałoby w październiku głos 7 procent deklarujących udział w wyborach, co oznacza wzrost poparcia o 2 pkt proc. Bez zmian pozostało poparcie dla Konfederacji (KORWiN, Ruch Narodowy, Braun), które wynosi 8 procent.

Poza parlamentem pozostałoby PSL (Koalicja Polska, czyli PSL i Kukiz'15) popierane przez 4 procent ankietowanych (wzrost o 1 punkt).

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 19-29 października na reprezentatywnej liczącej 1040 osób, badanych osobiście, telefonicznie i przez Internet - metodami CAPI, CATI i CAWI. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sondaż #CBOS #PiS #KO #Polska 2050 #lewica #konfederacja #PSL

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo