Jak poinformowała mł. asp. Anna Balińska z policji w Ostródzie, w minioną środę około godz. 17.30 policyjny patrol zauważył mężczyznę wieszającego transparent na ogrodzeniu kościoła przy ul. Sienkiewicza.

- Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Okazało się, że na transparencie, który próbował wywieszać, jest symbol faszystowski. Mężczyzna miał przy sobie drugi taki transparent

- powiedziała.

Wyjaśniła, że w obu przypadkach było to pocięte prześcieradło z ręcznie namalowaną swastyką i napisami. - O treści napisów nie informujemy - zaznaczyła policjantka.

49-letni mieszkaniec Ostródy został zatrzymany, a należące do niego transparenty zabezpieczone do sprawy. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia, kiedy wytrzeźwiał przedstawiono mu zarzuty propagowania faszyzmu.

- Przyznał się, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności - przekazała mł. asp. Balińska.