Piątek będzie kolejnym dniem protestów po wydanym w zeszłym tygodniu przez TK orzeczeniu, w którym Trybunał za niekonstytucyjny uznał przepis tzw. ustawy aborcyjnej z 1993 r., dopuszczający przerwanie ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. W niedzielę przeciwnicy wyroku TK demonstrowali m.in. przed i w samych kościołach. Na elewacjach niektórych świątyń pojawiły się hasła wzywające do legalizacji aborcji.

Wielotysięczne tłumy w trudnym okresie epidemii satysfakcjonują polityków opozycji. Nie brakuje wezwań do kolejnych wyjść na ulice, ani zachwytów nad kolejnymi happeningami protestujących.

„Bardzo pięknie wygląda ten wagon #KolejeMazowieckie”

- czytamy we wpisie europoseł KO Róży Thun. Na nagraniu widać zamalowany na czarno wagon pociągu oraz czerwoną błyskawicę środkowej jego części.

Jak poinformowało biuro rzecznika spółki Koleje Mazowieckie, „wbrew rozpowszechnianym informacjom, przedstawione na nagraniu graffiti na pociągu jest aktem wandalizmu, a nie inicjatywą Kolei Mazowieckich”. Do słów rzecznika dotarła redakcja dwumiesięcznika „Z Biegiem Szyn”.