„Bardzo pięknie wygląda ten wagon” - pisze Thun. Koleje Mazowieckie odpowiadają: To akt wandalizmu

Europoseł Róża Thun pochwaliła na Twitterze wagon Kolei Mazowieckich, który zamalowano na czarno, a w centralnym jego punkcie widnieje czerwona błyskawica. Rzecznik przewoźnika poinformował jednak, że nie jest to zamierzona inicjatywa. „Przedstawione na nagraniu graffiti na pociągu jest aktem wandalizmu” - tłumaczy biuro rzecznika KM.

Twitter/@rozathun

Piątek będzie kolejnym dniem protestów po wydanym w zeszłym tygodniu przez TK orzeczeniu, w którym Trybunał za niekonstytucyjny uznał przepis tzw. ustawy aborcyjnej z 1993 r., dopuszczający przerwanie ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. W niedzielę przeciwnicy wyroku TK demonstrowali m.in. przed i w samych kościołach. Na elewacjach niektórych świątyń pojawiły się hasła wzywające do legalizacji aborcji.

Wielotysięczne tłumy w trudnym okresie epidemii satysfakcjonują polityków opozycji. Nie brakuje wezwań do kolejnych wyjść na ulice, ani zachwytów nad kolejnymi happeningami protestujących.

„Bardzo pięknie wygląda ten wagon #KolejeMazowieckie”

- czytamy we wpisie europoseł KO Róży Thun. Na nagraniu widać zamalowany na czarno wagon pociągu oraz czerwoną błyskawicę środkowej jego części.

Jak poinformowało biuro rzecznika spółki Koleje Mazowieckie, „wbrew rozpowszechnianym informacjom, przedstawione na nagraniu graffiti na pociągu jest aktem wandalizmu, a nie inicjatywą Kolei Mazowieckich”. Do słów rzecznika dotarła redakcja dwumiesięcznika „Z Biegiem Szyn”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#protest #Róża Thun #wyrok TK #aborcja #strajk kobiet

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo