Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek zaapelował do wszystkich oazowiczów o modlitwę i odważne dawanie świadectwa szacunku dla życia, jako daru Boga.

"Nadszedł dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie. Wzywam wszystkich utożsamiających się z tym znakiem naszego Ruchu do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa: osobistego, w mediach społecznościowych i w inny, dostępny nam sposób" - napisał duchowny.

"Niech zwłaszcza w tym ważnym czasie nie zabraknie naszego jednoznacznego opowiedzenia się za życiem, które jest wielkim darem Boga"

- zaapelował ks. Sędek.

1 listopada Ruch Światło-Życie podejmie sztafetę modlitewną w intencji Ojczyzny.

"Chcemy od 1 listopada do 8 grudnia 2020 r., jako członkowie Ruchu Światło-Życie w całej Polsce podjąć sztafetę modlitewną pod hasłem: >>Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja<<. Pragniemy modlić się w intencji obecnej sytuacji w naszym kraju w związku z protestami, jak również w związku z obecną sytuacją pandemiczną"

- napisano w informacji opublikowanej w mediach społecznościowych ruchu.

Wyjaśniono, że sztafeta będzie polegała na tym, że "każdego dnia inna diecezja podejmuje modlitwę przez 24 godziny. W tym dniu, co pół godziny inna osoba będzie modli się modlitwą różańcową w tej intencji".

Centralna Diakonia Życia RŚŻ zachęca także do modlitwy i postu w intencji pojednanie w społeczeństwie oraz do podpisania petycji do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej pomocy dla osób niepełnosprawnych, jak również podjęcia się konkretnej pomocy danej rodzinie zajmującej się osobami z niepełnosprawnościami.

Zwraca uwagę, że "może być to rodzina z parafii czy środowiska, rodzina znana z mediów czy mająca konto w jednej z fundacji (siepomaga, pomocdzieciom… czy innych)". "Chodzi o to, by każdy z nas w miarę swoich możliwości sam lub z kilkoma innymi osobami starał się wspierać konkretną rodzinę, co miesiąc określoną kwotą… lub inną potrzebną pomocą" - wyjaśnia Centralna Diakonia Życia RŚŻ.

"Niech naszą odpowiedzią na agresję i słowa nienawiści będzie sianie dobra"

- zaapelowano.

Centralna Diakonia Jedności na spotkaniu online zdecydowała, że hasłem roku 2021/2022 będą słowa: "Prawda – Krzyż – Wyzwolenie", które stanowią jedną z głównych idei nauczania Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.