Szefowa MRiPS podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu podkreśliła, że polityka senioralna to jeden z priorytetów rządu. Zwróciła uwagę, że w czasie epidemii koronawirusa osoby starsze wymagają szczególnego wsparcia.

"Prosimy o to, aby w tym trudnym czasie pozostali w domu. My zobowiązujemy się do tego, że o państwa zadbamy"

- zapewniła Maląg.

Przypomniała, że z myślą o potrzebujących pomocy seniorach powołano Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. W jego ramach działa specjalna, bezpłatna infolinia 22-505-11-11. Minister poinformowała, że do tej pory skorzystało z niej 6,5 tys. seniorów.

"Solidaryzujemy się w Korpusie, aby pomóc seniorom, aby pomóc osobom, które tej pomocy potrzebują i nie mogą pozostać samym sobie. Dlatego też dla wolontariuszy uruchomiliśmy stronę wspierajseniora.pl"

- dodała minister rodziny.

Zaznaczyła, że przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z samorządami. "Przygotowaliśmy rozwiązania organizacyjno-finansowe. To przedsięwzięcie realizujemy wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego, z Ośrodkami Pomocy Społecznej, ale na to też są potrzebne środki. 100 mln zł rządowych środków przegotowanych przez Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zostało przekazanych poprzez wojewodów, abyśmy sprawnie i skutecznie mogli realizować ten program" - powiedziała szefowa MRiPS.

Podziękowała wolontariuszom, wszystkim pracownikom OPS i pracownikom DPS za "działanie na pierwszej linii frontu, za skuteczność i determinację". "Nie zostawiamy seniorów samych sobie" - podkreśliła Maląg.