Waż słowa, ekspercie!

  

Prof. Krzysztof Simon znany jest z ciętego języka i bezpardonowych komentarzy na temat antymaseczkowców i tych, którzy łamią obostrzenia. Niestety, poglądy polityczne lekarza czasami biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Oto ten ekspert od chorób zakaźnych w ciągu jednego tygodnia odradza wizyty na cmentarzach w czasie Wszystkich Świętych z powodu poważnego zagrożenia transmisją koronawirusa wśród seniorów, a następnie bagatelizuje problem wielotysięcznych tłumów na protestach ws. aborcji. „Jeśli ludzie stoją oddzielnie, na świeżym powietrzu, noszą maski, to specjalnie się nie zarażą. Natomiast jakby stali w tłumie, bez masek i demonstrowali, to naturalnie skończy się niedobrze” – ocenił niespójnie Simon. Wielu demonstrantów nosi maseczki pod nosem lub na brodzie. Nie ma mowy o zachowaniu dystansu społecznego, a także o respektowaniu zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób. Jeśli profesor chce skutecznie walczyć z koronawirusem, powinien być spójny w przekazie. To dotyczy wszystkich ekspertów i lekarzy, którzy w publicznych wypowiedziach kierują się innymi przesłankami niż twarda wiedza naukowa. Wasze słowa decydują o życiu.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts