Białoruś zdecydowała: Granica z Polską zamknięta dla cudzoziemców

Zamknięcie granicy z Białorusią ma miejsce tylko na kierunku białoruskim i dotyczy cudzoziemców. Wjazd Białorusinów do tego kraju obywa się bez zakłóceń, podobnie jak tranzyt towarów samochodami ciężarowymi - poinformowało dziś Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Paweł Kula/Kancelaria Sejmu; flickr.com/Sejm RP/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Wcześniej polski resort dyplomacji potwierdził  doniesienia medialne na temat zamknięcia przejść granicznych przez Białoruś z Polską i Litwą. MSZ przekazało, że resort informacje o zamknięciu granic otrzymał od białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego.

Resort dyplomacji dodał, że oficjalnym powodem zamknięcia, który przedstawiła strona białoruska jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce.

Wcześniej MSZ informował, że przez granice przepuszczani są jedynie dyplomaci i kierowcy samochodów ciężarowych.

- Dzisiaj strona białoruska wprowadziła na wszystkich przejściach granicznych na odcinku granicy z Polską ograniczenia w ruchu osobowym

 – poinformował wieczorem w komunikacie rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dariusz Sienicki.

Jak dodał, w województwie lubelskim dotyczy to drogowego przejścia granicznego w Terespolu, które obsługuje ruch osobowy. "Na Białoruś mogą wjechać jedynie obywatele tego kraju oraz osoby z paszportami dyplomatycznymi" - podał Sienicki.

Rzecznik dodał, że odprawy w ruchu towarowym na przejściu z Białorusią w Koroszczynie odbywają się na bieżąco

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Polska #Białoruś #granica

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo