Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w związku z chuligańskim atakiem na księdza na terenie znajdującej się tam stacji benzynowej – powiedziała prokurator Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Pokrzywdzony ksiądz został zaatakowany przez jednego z uczestników demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego – kontynuowała Obarek. Jak dodała, napastnik obserwowany przez innych demonstrantów uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz i w brzuch, po czym używał wobec niego słów wulgarnych i obelżywych.

Jego agresja przybrała na sile, kiedy dowiedział się, że pokrzywdzony jest księdzem – podała Obarek. Wtargnął wtedy do pomieszczenia stacji benzynowej, w której ksiądz próbował się schronić i bił go pięściami po głowie i twarzy, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała – dodała.

Jak relacjonowała, działanie napastnika nie było wynikiem zachowania pokrzywdzonego. Według niej, napastnik działał bez powodu, czym okazał również rażące lekceważenie dla porządku prawnego.

Obecnie śledztwo prowadzone jest w kierunku spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała, znieważenia pokrzywdzonego, zmuszania go do określonego zachowania i w kierunku stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej – podała Obarek.