Co dalej z branżą targową?

Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów jest na liście sektorów, dla których pomoc przewiduje tzw. tarcza branżowa – mówił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas konsultacji kierownictwa resortu z branżą targową.

gov.pl

Gowin wraz z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i wiceminister Olgą Semeniuk przeprowadził konsultacje z branżą targową.

"Naszym zadaniem, jako Ministerstwa Rozwoju, jest pomoc polskim przedsiębiorcom. Wsparcie zaoferowane wiosną w postaci tarczy antykryzysowej, w tym tarczy finansowej opiewa, na ogromne kwoty, jak dotąd, prawie 150 mld zł. W planach mamy już kolejne formy wsparcia – działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów jest na liście sektorów, dla których pomoc przewidziana jest w tarczy branżowej, którą obecnie zajmuje się Sejm"

– zaznaczył podczas spotkania cytowany w komunikacie wicepremier Gowin.

Jak dodał, branża targowa "jest oknem wystawowym polskiej gospodarki na świat". "W większości reprezentuje polski kapitał. Bierzemy to pod uwagę, analizując państwa postulaty" - zapewnił wicepremier przedstawicieli branży targowej.

Wiceminister Semeniuk przekazała, że planując wsparcie dla polskich przedsiębiorstw, w które uderzyła pandemia Covid-19, "musimy skupić się na rozwiązaniach, które uwzględnią perspektywę najbliższych miesięcy i lat".

Resort podał, że w spotkaniu z przedstawicielami branży targowej uczestniczyli: prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego Beata Kozyra, prezes Targi Kielce Andrzej Mochoń, a także Grażyna Grabowska - prezes Targi w Krakowie, wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego; Urszula Potęga - prezes MT Targi Polska, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Organizatorów Targów; Tomasz Szypuła - prezes Ptak Warsaw Expo; Jerzy Romański - wiceprezes Krajowej Izby Targowej; Paula Fanderowska - prezes Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów w Polsce.

Jak przekazało ministerstwo, ze względu na sytuację przedsiębiorstw z branży targowej, spowodowaną przez pandemię Covid-19, mogły one dotychczas skorzystać z szeregu form państwowej pomocy. Rozwiązania pomocowe zawierały kolejne ustawy z pakietu tarczy antykryzysowej, a także tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju. Ostatnią formą wsparcia jest tarcza turystyczna.

W środę Gowin oraz Semeniuk rozmawiali z przedstawicielami Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług o kondycji i postulatach branży odzieżowej, w związku z pandemią Covid-19. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#tarcza antykryzysowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo