Napis „j...ć PiS LGBT”, który pojawił się na placu przed gostynińską świątynią, został zauważony we wtorek rano. Jak informuje portal gostynin.24, w mieście tym dzień wcześniej odbył się protest w ramach ogólnopolskiej akcji sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji – wówczas kościół był chroniony przez ministrantów i grupę z Odnowy w Duchu Świętym.

Jak przekazała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie asp. Żaneta Kołodziejska, zawiadomienie w sprawie napisu przed tamtejszym kościołem złożył ksiądz z tej parafii. "Materiały trafiły do zespołu wykroczeń" - dodała.

Kołodziejska wyjaśniła, iż dalsze czynności prowadzone będą zgodnie z art. 63a Kodeksu wykroczeń – mówi on m.in., że kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Portal gostynin24.pl podaje, iż w ostatnim czasie w mieście tym pojawiła się inicjatywa powołania Korpusu Ochrony Gostynińskich Świątyń. Według tej informacji, apel o mobilizację został skierowany "do wszystkich mieszkańców Gostynina bez względu na przynależność partyjną".