Nie chciał założyć maseczki. Wyprowadzono go z samolotu, dostał mandat

Strażnicy graniczni wyprowadzili z samolotu pasażera, który nie chciał założyć maseczki. Mężczyzna został ukarany mandatem. Nie odleciał do Wielkiej Brytanii planowanym lotem.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/olivier89/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała dziś, że w środę funkcjonariusze z placówki we Wrocławiu Strachowicach interweniowali na pokładzie samolotu odlatującego do Bristolu.

"56-latek udający się w podróż do Wielkiej Brytanii, pomimo wielu upomnień, nie chciał założyć maseczki, był pod wpływem alkoholu i według załogi statku powietrznego stwarzał zagrożenie dla innych pasażerów"

- powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że na prośbę kapitana statku funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych wkroczyli na pokład samolotu i wyprowadzili mężczyznę na płytę lotniska.

"Za popełnione wykroczenie, polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego, funkcjonariusze SG ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mężczyzna do Bristolu będzie musiał odlecieć w innym terminie. Nie wpuszczono go ponownie na pokład"

- wyjaśniła mjr Konieczniak.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#samolot #koronawirus #maseczka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo