Z kim walczymy

„To jest wojna” - słyszymy to od kilku dni. Zgadzam się. To jest wojna, ale naszym wrogiem nie są te zmanipulowane dzieciaki, które wychodzą dziś na ulice. Także nie te misjonarki śmierci, które wychodzą na ulice mówiąc, że aborcja "była jest i będzie" przewrotnie twierdząc, że to prawa człowieka. I nie te legiony politruków z lewackich mediów, którzy te kłamstwa powielają.

Dzisiejsze czytanie z Listu do Efezjan - przecież to nie przypadek - przypomina nam, że nasz Przeciwnik już dawno został zdefiniowany. I o tym, że to jest wojna z siłami ciemności, mówi to Czytanie. Możemy z nimi walczyć Jego potęgą! Jeśli teraz przegramy, będziemy mieli to co w Irlandii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, gdzie aborcja jest na życzenie. Gdzie cywilizacja życia przegrała z cywilizacją śmierci. Gdzie Przeciwnik odniósł zwycięstwo.
Dzisiejsze czytanie:
(Ef 6, 10-20)

„Bracia: Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw duchowym pierwiastkom zła na wyżynach niebieskich. Dlatego przywdziejcie pełną zbroję Bożą, abyście się zdołali przeciwstawić w dzień zły i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc do walki, przepasawszy biodra wasze prawdą i przyoblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość głoszenia dobrej nowiny o pokoju. W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże – wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie najusilniej i proście za wszystkich świętych i za mnie, aby dane mi było słowo, gdy usta otworzę, by jawnie i swobodnie głosić tajemnicę Ewangelii, dla której sprawuję poselstwo jako więzień – żebym jawnie ją wypowiedział, tak jak winienem”.
 

 


Źródło:

Tomasz Duklanowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo