Klęska Zełenskiego

  

Można powiedzieć, że w wyborach lokalnych na Ukrainie partia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Sługa Narodu poniosła klęskę. Jeszcze w zeszłym roku sam Zełenski w wyborach prezydenckich (i później w wyborach parlamentarnych jego nowa partia) wprost zmiażdżył rywali.

Dziś Zełenski nie ma żadnego prezydenta dużego miasta ze swojego obozu, choć w wyborach w zeszłym roku wielkie miasta (poza Lwowem) masowo głosowały na niego i jego ludzi. To bardzo go osłabia, zwłaszcza że od tej kadencji samorządy na Ukrainie będą miały więcej kompetencji. Nie pomogła sprawność PR-owa Zełenskiego, to już nie działa. Bardzo niska była frekwencja, niecałe 40 proc. Do tego wszystkiego skandalem skończył się ogłoszony w ostatniej chwili przy okazji wyborów sondaż co do kwestii ustrojowych i przyszłości Donbasu. Niezależni obserwatorzy donosili o licznych naruszeniach, zupełnie takich jak w Rosji czy na Białorusi. Wynik nikogo i tak nie interesuje przy takich oskarżeniach i niskiej frekwencji. Dziś nic nie wskazuje na to, że Zełenski okaże się tak samo udanym prezydentem jak ten, którego grał w stworzonym przez siebie serialu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts