Wsparcie dla kinematografii

  

W próbie (który to już raz) wywołania w Polsce jakiegoś majdanu, by przywrócić do władzy postkomunę, bierze udział wielu celebrytów – także tych, którzy świetnie zarabiają na produkcjach dla mediów publicznych, a szczególnie dla TVP.

Wiele z tych osób – producentów, reżyserów, aktorów – które mają zwyczaj niewybrednie wyrażać swe poglądy na temat rządów PiS, domaga się jednocześnie poważnej pomocy dla dotkniętej skutkami epidemii branży. Kryzys jest faktem i pomoc rządowa w ramach tarczy i specjalnych programów działa. Rusza właśnie program pomocy rządowej dla kinematografii. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury oraz Ministerstwa Rozwoju z pomocy będą mogły skorzystać małe kina oraz kina studyjne, producenci i dystrybutorzy polskich filmów. Będą to bezzwrotne pożyczki na pokrycie kosztów wywołanych zachorowaniami na COVID-19, wsparcie promocji polskiego filmu w postaci dofinansowania w wysokości 15 tys. zł na jeden ekran miesięcznie dla małych kin, w których wyświetlane są polskie filmy. Wsparcie otrzymają także dystrybutorzy filmów. Program przewidziany jest na rok – nie zmieni to postaw większości środowiska filmowego, ale pomoże przetrwać branży – dla nas wszystkich.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts