„Solidarność” Rolników wzywa do nieuczestniczenia w protestach tam, gdzie skrajna lewica wyprowadza ludzi na ulice

Portal niezalezna.pl dotarł do stanowiska Stanowisko Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w sprawie profanacji obiektów sakralnych Kościoła katolickiego. Jak dowiadujemy się z treści pisma, rolnicy z „Solidarności” stanowczo odcinają się od działań AgroUnii i wzywają do nieuczestniczenia w protestach organizowanych w pobliżu demonstracji „Strajku Kobiet”.

pixabay.com/service/license/

Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy po wprowadzeniu pod obrady Sejmu, projektu ustawy „piątka dla zwierząt” uzmysłowiła rolnikom, konieczność ponownego zjednoczenia się. Protesty rolnicze, które wybuchły w całej Polsce pokazują iż Polski rolnik potrafi walczyć o swoje gospodarstwo i rodzinę.
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” wyrósł na gruncie sprzeciwu wobec marksistowskiego urządzania społeczeństwa i świata. BÓG, HONOR, OJCZYZNA nierozerwalnie spajają środowisko rolnicze. Społeczna nauka Kościoła katolickiego, która wyrosła z nauki Chrystusa aktualna jest i dzisiaj.

- czytamy w treści stanowiska Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Rolnicy przypominają, że podstawowe prawo człowieka, prawo do życia zagwarantowane jest w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, podpisanej przez ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. 

„Narastająca wrogość środowisk lewicowych wobec „wolności sumienia i religii” gwarantowanej w art. 53 Konstytucji RP, a także akty wandalizmu na obiekty sakralne Kościoła Katolickiego i księży jakie miały miejsce w dniu 25 października 2020 r. zmuszają Nas do wyrażenia sprzeciwu wobec takich działań.
Godne ubolewania jest również iż profesorowie oraz parlamentarzyści opozycyjni wobec większości parlamentarnej są inicjatorami tychże zajść”.

- czytamy w dokumencie.

Jednocześnie Rada Wojewódzka NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” odcina się od działań AgroUnii.

„Wzywamy swoich członków, sympatyków i rolników do nieuczestniczenia w zgromadzeniach odbywających się na terenie polski, w których uczestniczą środowiska proaborcyjne oraz skrajnie lewicowe”.
- napisali rolnicy z „Solidarności”

Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska:

 

Źródło: niezalezna.pl,

#Solidarność #rolnicy #protest #strajk kobiet

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo