Warszawa: Duże utrudnienia w ruchu. Protestujący idą w kierunku ul. Nowogrodzkiej

Tłum protestujących przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji powoli się rozchodzi spod Sejmu. Część manifestantów udaje się w kierunku ul. Nowogrodzkiej. Ruch w centrum Warszawy jest poważnie utrudniony.

ulica Nowogrodzka w Warszawie
Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL, via Wikimedia Commons

Wcześniej protestujący byli przy Kampusie Głównym UW. Tłum rozciągał się wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Dostęp do pobliskiego Kościoła Świętego Krzyża blokowali mężczyźni związani z organizacjami narodowymi oraz nieliczni policjanci.

Po godz. 18 tłum zaczął kierować się w stronę ronda de Gaulle'a, w okolice palmy. Stamtąd alejami Ujazdowskimi i ulicą Matejki przeszedł pod Sejm, gdzie połączył się z grupą protestujących tam od wczesnego popołudnia. Około godz. 21 tłum zaczął się rozchodzić.

Część manifestantów udaje się w kierunku ul. Nowogrodzkiej, w stronę siedziby PiS. Ruch w alejach Jerozolimskich jest poważnie utrudniony przez maszerujące grupki. Możliwy jest tylko przejazd tramwajów. Kilkanaście osób blokuje rondo Dmowskiego, siedząc na jezdni. Ruch w tym miejscu także został sparaliżowany.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Warszawa #protest #aborcja #utrudnienia w ruchu

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo