Szwajcaria: duży wzrost dobowej liczby nowych przypadków koronawirusa

W ciągu doby do środy rano w Szwajcarii zarejestrowano 8593 nowe potwierdzone laboratoryjnie przypadki nosicielstwa koronawirusa - podał Federalny Urząd Zdrowia (BAG). Oznacza to wyraźny wzrost dobowej liczby nowych infekcji, których dzień wcześniej było 5924.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/HVesna

Dobowa liczba zgonów osób zakażonych zwiększyła się w tym czasie z 16 do 24.

Do środy rano w Szwajcarii odnotowano łącznie 135 197 przypadków zakażenia koronawirusem, czyli 1582,3 na 100 tys. mieszkańców. Niemal połowę z nich, a konkretnie 65 167, wykryto w ciągu ubiegłych dwóch tygodni. 1953 zakażone osoby zmarły, w tym 131 przez ostatnie 14 dni.

W Szwajcarii i Liechtensteinie, gdzie zarejestrowano dotąd 461 przypadków infekcji i jeden związany z nią zgon, leczeniem szpitalnym objęto ubiegłej doby kolejnych 149 chorych z koronawirusem. Łączna liczba hospitalizacji, dokonanych w obu państwach od początku pandemii, wzrosła w ten sposób do 6413.

W związku z niesłabnącym szerzeniem się zakażeń rząd Szwajcarii zadecydował w środę o wprowadzeniu dalszych przedsięwzięć zapobiegawczych, które wejdą w życie w czwartek. Obejmą one między innymi zamknięcie dyskotek i innych lokali tanecznych oraz obowiązek zamykania barów i restauracji nie później niż o godzinie 23. Zakazane będą wszystkie zbiorowe imprezy z udziałem ponad 50 osób, a w przypadku zajęć rekreacyjnych w czasie wolnym od pracy - ponad 15 osób. Nie dotyczy to jednak demonstracji i zbierania podpisów pod wnioskami o referenda.

W odbywających się w prywatnych domach spotkaniach rodzinnych i towarzyskich będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 10 osób. Ponadto od 2 listopada szkoły wyższe muszą całkowicie przejść na system nauki zdalnej.

Ze względu na stosunkowo wysoki w Szwajcarii wskaźnik zakażeń koronawirusem obowiązek odbywania kwarantanny zostanie ograniczony do przybyszów z tych państw bądź regionów, których tygodniowe liczby wykrytych nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców są o co najmniej 60 wyższe od liczby szwajcarskiej.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Szwajcaria #koronawirus

po
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo