Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 820 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach wielkopolskim, mazowieckim i małopolskim. To kolejny rekordowy dobowy bilans zakażeń. Resort odnotował też rekordową dzienną liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Łącznie zmarło kolejnych 236 osób.

Oprócz trwającej epidemii, od kilku dni na ulice polskich miast wychodzą tysiące osób, w ramach sprzeciwu po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jak przekonują epidemiolodzy i wirusolodzy, może to być okupione kolejnymi rekordowymi przyrostami nowych zakażeń.

Trudna sytuacja w Polsce stała się przyczynkiem do kolejnego wpisu Donalda Tuska. Były premier przekonuje, że rządzący w Polsce - zamiast przygotowywać się na drugą falę epidemii - szykował się na… wojnę z narodem.

„Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy - na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was”

- czytamy.