Fabinho miał zastąpić na środku defensywy Liverpoolu Virgila van Dijka, który z powodu poważnego urazu nie zagra przynajmniej przez kilka miesięcy. Kontuzja Brazylijczyka odniesiona we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów stawia trenera Kloppa w trudniej sytuacji, bo wśród obrońców "The Reds" panuje prawdziwy szpital.

Po kolejnej kontuzji obrońcy Liverpool ma duży problem z defensywą

Najbliżej gry jest Joel Matip, ale nie wiem, czy zdąży na sobotę. Gdyby to było ostatnie spotkanie w sezonie, to pewnie by wystąpił, ale mamy przed sobą jeszcze wiele miesięcy i potrzebujemy piłkarzy w pełni zdrowych. Takich, których możemy wykorzystać co trzy dni, dlatego nie można ryzykować pogłębieniem się urazu

- skomentował Klopp.

Już wcześniej spekulowano, że kontuzja van Dijka może uniemożliwić skuteczną obronę tytułu w Premier League. Teraz wydaje się niemal pewne, że sprowadzenie klasowego zawodnika na środek defensywy jest konieczne.

Najbliższy mecz mistrzowie Anglii mają do rozegrania w sobotę. Ich rywalem będzie West Ham United.  "The Reds" po sześciu kolejkach Premier League zajmują drugie miejsce za Evertonem. Obie drużyny mają po 13 punktów.