Seria ataków na obrońców kościołów w całej Polsce. W ruch miały pójść nawet noże

W mediach społecznościowych przybywa informacji dotyczących ataków na osoby broniące miejsc kultu przed protestującymi przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Radio Poznań podało, że obrońcy kościoła w stolicy Wielkopolski zostali zaatakowani, a w ruch poszły noże i trzonki od siekier. W Myśliborzu miało dojść do pobicia księdza z jednej z tamtejszych parafii.

zdjęcie ilustracyjne
fot. Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=95458427; Twitter.com/Tomasz Kalinowski (@Kalinowski__) [screenshot]; Youtube.com/Radio Poznań [screenshot]

Trwające od kilku dni uliczne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej, w niedzielę poskutkowały - zgodnie ze scenariuszem przedstawionym przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - serią dewastacji kościołów oraz miejsc kultu w całej Polsce. W poniedziałek, na placu Trzech Krzyży w Warszawie doszło do dramatycznych scen, gdy manifestujący próbowali przerwać kordon osób broniących wejścia do kościoła św. Aleksandra. 

Działania części protestujących spotkały się z odpowiedzią. Powołane zostały, najpierw spontanicznie, a potem w sposób zorganizowany grupy broniące kościołów i miejsc kultu przed dewastacją, profanacją lub ich próbami. W tym celu utworzona została m.in. Straż Patriotyczna, której trzonem są członkowie Klubów "Gazety Polskiej".

Niestety, z całej Polski docierają sygnały o aktach przemocy. 

Wczoraj Radio Poznań poinformowało, że protestujący zaatakowali grupę katolików chroniących kościół przy ul. Fredry. Według relacji, w ruch poszły trzonki od siekier oraz nóż, a ranna została jedna osoba.

 

 

W mediach społecznościowych Tomasz Kalinowski, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zamieścił zdjęcia rannego w głowę mężczyzny.

"W Wołominie chłopak ochraniający kościół został zlinczowany przez tłum, w którym obecni byli posłowie Lewicy i Platformy Obywatelskiej" - napisał.

O sprawie szerzej można przeczytać na profilu Facebookowych "Żołnierze Chrystusa". 

"Nasz brat wraz z dwoma kolegami oddalili się w stronę kościoła, aby sprawdzić, czy nie jest dewastowany i zostali napadnięci przez grupę osób pałkami teleskopowymi" - piszą "Żołnierze Chrystusa".

W Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) dojść miało do ataku na księdza, wikariusza jednej z miejscowych parafii. Według relacji przekazanej na Twitterze przez Dariusza Mateckiego, sprawą zajmuje się już policja.

"Bronić za wszelką cenę"

O atakach na kościoły w swoim wczorajszym oświadczeniu mówił prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że należy "bronić polskich kościołów za każdą cenę".

Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dzisiaj jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo - mówił Kaczyński.

W liście do wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej, prymas Polski, abp Wojciech Polak stwierdził, że „niezwykle bolesne i godne potępienia są działania protestujących, którzy niszczą pomniki, elewacje kościołów, a także przerywają sprawowane tam Msze święte”.

- To profanacja rzeczy najświętszych, na którą nie może być zgody. Nie wolno nam jednak odpowiadać tym samym. Musimy wciąż pamiętać słowa św. Pawła, które tylekroć powtarzał nam bł. ks. Jerzy Popiełuszko: "nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!"

- zaznaczył hierarcha.

Straż Patriotyczna

Powstaje Straż Patriotyczna Klubów "Gazety Polskiej".

Znani z ofiarności i inicjatyw patriotycznych klubowicze "GP" zdecydowali, że wobec narastającej fali agresji wobec miejsc kultu i duchowieństwa będą pilnować kościołów przed zbezczeszczeniem i fizycznymi atakami.

Chętni do zgłoszenia się do Straży Patriotycznej Klubów "GP", a także osoby pragnące poinformować o jakimś problemie w ich miejscowości (planowaną profanację, zakłócanie mszy św. itd.), proszone są o kontakt pod nr tel:

887-887-641

lub e-mail:

strazpatriotyczna@gmail.com

 

 


Źródło: niezalezna.pl

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo