Większość stanów zezwala obecnie na oddanie głosu przed wyborami. Wiele z nich zmieniło zasady przeprowadzenia głosowania, ze względu na pandemię koronawirusa.

Wyborcy będą głosować nie tylko na prezydenta, ale także na ustawy oraz na kandydatów na stanowiska do lokalnych urzędów. Karta do głosowania wygląda inaczej w każdym stanie, w Los Angeles zawiera 5 stron.

Obywatele mogą odesłać kartę do głosowania pocztą bądź umieścić ją w specjalnie przygotowanych na ten cel pojemników, które umieszczone są w różnych częściach miasta.

W hrabstwie Los Angeles każdy głosujący ma możliwość śledzić przebieg dostarczenia jego karty do głosowania do siedziby Komisarza Centralnej Komisji Wyborczej.

Decyzje co do szczegółów przebiegu wyborów podejmowane są przez władze stanowe, a w niektórych miejscach przez hrabstwa. Tylko w 6 stanach między innymi w Connecticut i  New Hampshire, nie ma możliwości osobistego oddania głosu przed 3 listopada.

W punktach wyborczych jest obowiązek stosowania się do obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie zarażenia się COVID-19. Już przed wjazdem na teren lokalu wyborczego widnieją ostrzeżenia o zakazie wejścia do budynków dla osób z objawami koronawirusa.