Kibice bronią kościołów: Szczecin, Częstochowa, Gdańsk, Chełm, Jasło, Andrychów, Ząbki, Chełmża

„Jeżeli ktoś myśli, że pod przykrywką walki o prawa kobiet będzie mógł bezkarnie plugawić i bezcześcić historyczne czy święte miejsca w Chełmie jak to miało miejsce w innych miastach jest w głębokim błędzie. W związku z tym w dniu dzisiejszym zbieramy się w ponad 70 osób wraz z Młodzi Patrioci Chełm i pilnujemy wejść do chełmskich świątyń przed próbami prowokacji czy dewastacji. Nie chodzi tylko o religię, ale też obronę naszej historii, dziedzictwa i zabytków, których nie pozwolimy profanować” – napisali fani Chełmianki. Kibice w całej Polsce organizują się w obronie atakowanych przez lewacką dzicz kościołów.

Kibice Czarnych Jasło
twitter PrawyPopulista Flaga Polski @PrawaStronaa

Wczoraj informowaliśmy o akcjach w Poznaniu, Białymstoku, Legnicy i Tarnowie. Akcje kibiców odbywają się zarówno w wielkich miastach, jak mniejszych miasteczkach, wszędzie tam gdzie istnieje zorganizowany ruch kibicowski.

Kibice Rakowa: im chodzi o walkę z wszystkim, co normalne

„Jesteśmy apartyjni” – zastrzegają na swojej stronie Wieczny Raków kibice Rakowa Częstochowa. Relacjonują, jak chronili częstochowską katedrę:

„Wczorajsze wydarzenia w Częstochowie pokazały wprost, o co chodzi tak naprawdę. Sprzeczne ze sobą hasła skandowane przez tłum w większości zagubionych ludzi są wykorzystywane przez znaną polityczną prowokatorkę, która niejednokrotnie kłamliwie uderzała w nasze środowisko. Dla podpinających się pod akcję lewaków z Antify te protesty to tylko przykrywka do działania i niszczenia tego, co dla nas ważne. Działania, które zaobserwowaliśmy w innych miastach, dzięki m.in. naszemu sprzeciwowi, nie miały wczoraj miejsca pod Katedrą”.

I zapewniają:

„Przyzwolenia na lewacką agresję i narrację nie będzie. Historia innych miast i krajów pokazuje wyraźnie, że pod płaszczykiem walki z systemem w imię wzniosłych haseł chodzi o lewicową walkę z wszystkim co normalne, a straci na tym jedynie - mocno już podzielony - naród polski".

Patriotyczna Pogoń Szczecin wyjaśnia „marksistom z antifki”

„Postanowiliśmy wyjaśnić kilka farmazonów, serwowanych przez marksistów z antifki i im podobnych mącicieli” – piszą fani Pogoni Szczecin. Jak podkreślają, nie są oni przybudówką żadnej partii politycznej. I zapowiadają:

„Nie będziemy akceptować bezczeszczenia miejsc pamięci, murali czy kościołów. Nic to w Waszej walce nie pomoże, przynieść może jedynie skutek odwrotny do zamierzonego, gdyż dla wielu Polaków, w tym Waszych bliskich, są to ważne symbole w życiu”.

Podobnie jak w Poznaniu, czy Białymstoku, kibice pojawili się też pod katedrą w Gdańsku. „W Gdańsku Lechia też byłą pod katedrą” – napisał na Facebooku ks. Jarosław Wąsowicz, organizator Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

Ultras Beskid Andrychów: profilaktyka poskutkowała

Jak wygląda sytuacja w Andrychowie, zrelacjonowała grupa Ultras Beskid Andrychów:

„Dzisiejszy >>protest<< w naszym mieście przebiegł spokojnie, mimo to profilaktycznie o godzinie 15:00 zebraliśmy się w 30 osób sprawdzając, czy komuś czasem wzorem innych miast nie przyjdą do głowy głupie pomysły. Na szczęście protest złożony z około 10 samochodów osobowych jeździ sobie jedynie spokojnie dookoła miasta i jedynie trąbi, licząc zapewne, że zmieni w ten sposób świat. Podsumowując: Andrychów zdał egzamin i oby tak było już zawsze”.

Kibolskie Jeżyce: w obronie tradycyjnego modelu rodziny

Kibice Lecha Poznań z Jeżyc napisali na swoim profilu, że biorą udział w ochranianiu Katedry i Fary:

„Żeby była jasność - nikt z nas nie stoi przeciwko kobietom. Jesteśmy przeciwni lewicowym organizacjom i anarchistom, którzy wykorzystując Was kobiety i Wasze emocje, próbują zza Waszych pleców zniszczyć to co próbują zniszczyć od zawsze - symbole narodowe, kościoły, pomniki, tradycyjny model rodziny. Cytując za naszymi braćmi z Arki: >>nie pozwolimy, by protesty przybierały formy ataku na wartości i symbole ważne dla naszego dziedzictwa kulturowego, religijnego i historycznego<<. Pamiętajcie, że takie działania spotkają się z nasza zdecydowaną reakcją!”.

Dolcan Ząbki i Czarni Jasło patrolują miasto

Kibice Dolcana na stronie „Duma Warszawskiego Przedmieścia” piszą z kolei:

„Z wielu stron kibicowskiej Polski poszedł już przekaz pod którym podpisujemy się rękoma i nogami. Drogie kobiety, pamiętajcie o tym, że nie występujemy przeciwko Wam, występujemy przeciwko lewackiej zarazie, która chce zbić kapitał na Waszych protestach. Która chce >>przypomnieć<< o sobie, zza Waszych pleców niszcząc symbole narodowe, pomniki czy kościoły. Na to naszej zgody jak widać nie będzie.  W kilkadziesiąt osób zebrani jesteśmy cały wczorajszy wieczór w różnych częściach miasta”.

Podobne działania podjęli kibice Czarnych Jasło. „Dzisiaj w ponad 40 osób patrolujemy miasto i gonimy lewactwo” – relacjonują na swojej stronie.

Kibice Legii z Chełmży: pilnujemy naszej starej konkatedry

Kibice Legii Warszawa z Chełmży zaapelowali do manifestantów:

„Walczcie, manifestujcie, macie do tego prawo, ale zostawcie w spokoju pomniki, zabytki, kościoły i wszystkie inne miejsca, które nic w tym wszystkim nie zawiniły, a dla innych ludzi odgrywają nierzadko bardzo ważną rolę w życiu”.

Akcja okazała się skuteczna. „Podczas chełmżyńskiego marszu zbieramy się pod kościołem i w ciszy pilnujemy naszej starej konkatedry przed możliwymi pomysłami lewaków z innych miast ale na szczęście  sam Marsz przebiegł bez żadnych prowokacji” – piszą kibice.

 Źródło: Gazeta Polska

 

Piotr Lisiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo