Z OSTATNIEJ CHWILI

Szef biura prezydenta Ukrainy: na Wyspie Węży nie ma już żołnierzy rosyjskich • • •

Gdynia: Senior zaatakował nożem wracającego z protestów

Gdyńska policja zatrzymała 64-letniego mężczyznę, który w nocy zaatakował nożem 23-latka wracającego z protestów przeciwko wyrokowi TK ws. przepisów o dopuszczalności aborcji. Zatrzymany miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do ataku doszło już po protestach w centrum miasta.

pixabay.com

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert, do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 22 w centrum Gdyni. Grupa młodych osób wracała wieczorem z protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego główną ulicą miasta - Świętojańską.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem w centrum Gdyni. Policjanci pojechali na miejsce. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna w średnim wieku zaczepił grupę osób. Poszkodowany stanął w obronie koleżanki i został raniony ostrym narzędziem

- powiedziała Grunert.

Mężczyzna po ataku uciekł. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali go w pobliskiej kamienicy. Po badaniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 23-letni mężczyzna został ranny nożem w twarz. Po zszyciu ran wyszedł ze szpitala.

Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Podejrzewany o atak przebywa w policyjnej celi

- dodała oficer prasowa gdyńskiej policji.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Gdynia #nożownik

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo