Zofia Klepacka, polska mistrzyni świata w windsurfingu, pojawiła się w grupie obrońców jednego z warszawskich kościołów, blokując wejście do świątyni lewackim manifestantom.

- 25 lat temu w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży przyjmowałam Pierwszą Komunię Świętą. Z wielkim żalem i smutkiem patrzę na to, co się dzieje. Wczoraj wręcz szturmowany był kościół, do którego chodzę i wstąpiłam do Straży Narodowej, aby bronić tego, co dla nas najważniejsze, naszych świętości, pomników - powiedziała Klepacka w programie #Jedziemy.

Podziękowała za inicjatywę powołania Straży Narodowej Robertowi Bąkiewiczowi, prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

- Każdy ma prawo do wolności słowa, ale nie w sposób agresywny, nie w taki sposób, że bezczeszczone i profanowane są miejsca święta dla katolików. Nie możemy na to pozwolić, dlatego mobilizujemy się i zachęcam wszystkich, by wstępowali w szeregi Straży Narodowej. Nie możemy pozwalać na niszczenie ważnych dla Polski miejsc. Musimy strzec polskiego Kościoła - dodała.