Sąd zajmie się sprawą 16-latka, który w jednej z warszawskich szkół rozlał płyn do dezynfekcji na podłogę i go podpalił - poinformowała we wtorek mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji VI.Jak przekazała policjantka do zdarzenia doszło kilka dni temu na Targówku. - W jednej ze szkół średnich podczas przerwy uczniowie przebywali w klasie. Kiedy zaczęła się lekcja, nauczyciel wchodząc do pomieszczenia zauważył dwóch chłopców, którzy nogami ugaszali ogień pod ławką. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej - poinformowała wtorek mł. asp. Irmina Sulich.

Po rozmowie z chłopcami okazało się, że jeden z nich wylał na podłogę płyn do dezynfekcji i podpalił go zapalniczką. Nauczyciel natychmiast powiadomił o tym rodziców nastolatka oraz dyrekcję szkoły.

- Sprawa trafiła do wydziału nieletnich północnopraskiej komendy. 16-latek, który podpalił rozlaną substancję odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczniów i pracowników szkoły. Nieletnim zajmie się sąd

- podała mł. asp. Irmina Sulich.